В яких випадках виникає необхідність бронювання авіаквитків без оплати?

Пред'явлення квитків для отримання візи

Часто при оформленні візи до іншої країни консульства вимагають надати авіаквитки в обидва кінці. Це не гарантує отримання візи і в разі відмови ви можете понести відчутні витрати через повернення квитків (іноді більше половини їх вартості).

Щоб підстрахувати себе - хорошим варіантом буде забронювати авіаквитки без оплати. Ви бронюєте квиток і не платите за нього відразу, зате виконайте вимога посольства. При цьому не ризикуєте втратити гроші, якщо візу все ж не дадуть.

Важливо! Врахуйте, що при оформленні візи вам не підійде бронь на добу, краще розглядати варіант відкладеної броні на 7-10 днів.

Пред'явлення авіаквитків для в'їзду в іншу країну

В деякі країни в'їзд не складний, але при посадці в літак або на кордоні доведеться показати зворотний авіаквиток, інакше вас просто не пустять в країну. Наприклад, при подорожі в популярний Таїланд вас не посадять рейс або не оформлять Visa on Arrival (Віза по прибуттю) без роздруківки квитка на виїзд з Таїланду.

Якщо ви не впевнені в точній даті свого повернення з конкретної країни, плануєте затриматися або виїхати іншим шляхом - бронювання авіаквитків без оплати вам знадобиться. При перетині кордону ви показуєте зворотний квиток і проблем з в'їздом в країну не буде. Потім зворотний авіаквиток можна просто не викуповувати.

В якості альтернативного варіанту можна купити недорогий зворотний авіаквиток у лоукостера (наприклад, в Азії дуже популярний перевізник Air Asia), але будьте готові до того, що такі квитки найчастіше неповоротні і ви втратите витрачену суму в разі зміни планів.

У вас не вистачає коштів на покупку авіаквитка в даний момент

Бувають ситуації, коли ви знайшли тариф на бажаний авіапереліт за вигідною ціною, а грошей на покупку не вистачає. Так що забронювати квиток без оплати - відмінний варіант.

Бронювання без оплати у лоукостерів

У переважній більшості випадків авіаквитки лоукост-перевізників оплачуються відразу ж при бронюванні. Але іноді бувають винятки. Наприклад, відомий угорський лоукост WizzAir пропонує відстрочку оплати і фіксацію ціни на квитки на 48 годин за невелику суму 170 грн

 

Бронювання квитків без оплати на сайтах авіакомпаній

Регулярні авіаперевізники на своїх сайтах можуть надавати послуги з бронювання квитків на літак без оплати. При бронюванні задовго до вильоту термін відкладеної оплати за авіаквиток може скласти 3-4 діб і більше в залежності від напрямку, вартість квитків та залишився до вильоту часу. На найближчі рейси відстрочка не перевищує доби.

Максимально можливу відстрочку для оплати при резервуванні надають компанії Turkish Airlines і Qatar. На сайтах цих перевізників можна відкласти оплату польоту на термін до 10 днів.

У деяких авіаперевізників, особливо тих, хто довго тримає бронь без оплати, на сайті є кнопка «Зарезервувати і оплатити пізніше». Таке рішення зручне і зрозуміле.

У решти авіакомпаній, що надають бронь без такої кнопки, безкоштовне бронювання відбувається після заповнення відповідної форми. Після оформлення вам на електронну пошту прийде підтвердження замовлення із зазначенням остаточної дати здійснення оплати.

Ще пара моментів, які потрібно знати.

 •     Деякі великі авіаперевізники надають бронювання по телефону, що часто зручно для пасажирів.
 •     Іноді може стягуватися невелика оплата за відстрочку бронювання.

Орієнтовні терміни відкладеного бронювання авіаквитків

 • Lufthansa – до 2 днів
 • KLM – до 3 днів;
 • AirBaltic – до 3 днів;
 • AirFrance – до 4 днів
 • AirBerlin – до 4 днів
 • EuropeAir – до 7 днів
 • Turkish Airlines – до 10 днів
 • МАУ (UIA) – до 10 днів
 • Qatar Airways – сроком до 10 днів
 • Emirates – до 10 днів
 • Hong Kong Airlines – до 10 днів
 • SAS -до 10 днів
 • United – до 7 днів
 • LOT - 3,5 дні
 • AlItalia – 12 годин

Деякі авіакомпанії, наприклад, British Airways пропонує забронювати квитки на 72 години за все за 5-10 €. При цьому вам повернуть цю суму, якщо ви викупите квиток.

Зверніть увагу!

Деякі авіакомпанії залишають за собою право стягувати невеликі штрафи, якщо ви відмовляєтеся від оплати броні в термін.

Врахуйте, що терміни оплати при бронюванні можуть бути змінені авіакомпанією, про що вас повідомлять в sms повідомленні або по електронній пошті.

 

Бронювання в агентствах з продажу авіаквитків і турагентствах

Користуватися послугами агентств-посередників при купівлі авіаквитків в багатьох випадках дуже комфортно. Здійснити бронювання можна онлайн або по телефону. Навіть в разі, коли авіаперевізник не надає відстрочку оплати за квиток, агентство допоможе вам вирішити цю проблему.

Одним із способів зарезервувати авіаквиток без оплати, можна скориставшись сайтом https://bookandtrip.ua.

На сайті є можливість забронювати авіаквиток без оплати. Для завершення бронювання необхідно вказати дані платіжної карти. Щоб створити неоплачену бронь введіть дані карти, сума на якій менше вартості авіаквитка та натисніть кнопку «Оплатити».

Бронювання буде створено, але не оплачено. При цьому з карти може бути знята тільки сума авторизаційної транзакції, до 10% від загальної вартості авіаквитка. Якщо по цьому бронюванню авіаквиток не буде виписаний, сума повертається на вашу карту в термін 3-10 банківських робочих днів.

При оформленні візи вам потрібно пред'явити в консульство роздруківку заброньованого (підтвердженого) авіаквитка. Для цього і знадобиться код броні PNR.

Система працює наступним чином.

Всі бронювання авіаквитків проходять через глобальні дистриб'юторські системи: Amadeus, Galileo, Sabre і для початку необхідно перевірити статус нашої броні.

Заходимо на сервіси перевірки бронювань, вводимо прізвище латиницею і код PNR. Якщо бронь підтверджена, - то можемо її роздрукувати і сміливо подавати в консульство.

 • checkmytrip.com  - використовується для перевірки бронювань в системі Amadeus
 • viewtrip.com - використовується для перевірки в системі Galileo
 • virtuallythere.com - використовується для перевірки в системі Sabre
 • myairlines.ru

Почати перевірку краще з сайту checkmytrip.com. Для цього спочатку потрібно пройти реєстрацію і додати свою поїздку (прізвище та код PNR). Якщо все в порядку - з'явиться можливість роздрукувати броню.

 

Якщо бронь не визначається на сайті checkmytrip.com, то:

 •      іноді система дає збій, спробуйте повторити перевірку через деякий час;
 •      обов'язково перевірте інші сервіси;
 •      перевірте бронь на сайті авіакомпанії, чий квиток ви зарезервували;

 

Бронювання авіаквитків через сайти-агрегатори

Що добре у агрегаторів, так це пошук дешевих авіаквитків онлайн. Мало того, що клієнт отримує найвигідніші ціни на будь-які напрямки, так ще відразу можна оформити бронь. Для мандрівників, які шукають, куди б полетіти і не переплатити, такий вибір просто знахідка.

Сайт-агрегатор це не стільки продаж квитків і турів, скільки потужна пошукова система по всім туроператорам, агентствам і авіакомпаніям. Часто агрегатори при пошуку квитків, показують терміни відкладеного бронювання.

 

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.