Час від часу трапляються ситуації, коли ви придбали автобусні квитки, але в силу обставин доводиться скасовувати поїздку. Для того щоб повернути квиток на автобус з мінімальними втратами важливо знати такі правила.

Порядок дій в різних ситуаціях

Квитки на автобус можуть бути придбані в касах автовокзалів, офісах перевізників або онлайн. У кожному випадку повернення, незалежно від способу покупки, необхідно мати на руках:

 • посвідчення особи (паспорт, військовий квиток, закордонний паспорт, водійські права)
 • сам квиток в електронному (можна у вигляді інтернет-замовлення) або надрукованому вигляді
 • банківську карту, з якої була проведена оплата

Також варто мати на увазі, що навіть в разі повного повернення вартості автобусного квитка, ви все одно втратите якусь суму: комісійний збір при оформленні замовлення, відсоток банківської комісії тощо. Виняток становлять ситуації скасування рейсу або порушень з боку компанії-перевізника.

Автобусні квитки, придбані на автостанції

Якщо автобусний квиток куплено в касі автовокзалу, то повернути його можна назад в касу. Вам необхідно пред'явити посвідчення особи і проїзний квиток.

 • Якщо ви купували квиток за готівку, то повернення суми отримаєте також готівкою і відразу.
 • При оплаті карткою гроші повернуться на рахунок протягом 3-30 робочих днів в залежності від умов банку і платіжної системи.

Квиток від перевізника

Квиток на автобус, придбаний на автовокзалі в касі конкретного перевізника, можна повернути в касу цього перевізника або в його найближчий офіс. На руках треба мати паспорт і сам проїзний документ. Іноді потрібно написати заяву.

Повернення коштів відбувається аналогічно як в попередньому випадку.

Міжнародні квитки, оформлені на бланках ММ-1 *

Повернення квитків для міжнародних автобусних рейсів, зокрема на бланку ММ-1 відбувається з утриманням комісійного збору. Умови вказано в нижній частині бланка. Для оформлення повернення потрібно звернутися в службу підтримки компанії, де ви придбали міжнародний проїзний документ, надіславши заяву електронною поштою.

У листі необхідно вказати:

 • станції відправлення і прибуття
 • номер рейсу і дату купівлі квитка
 • прізвище та ім'я пасажира

Служба підтримки уточнить суму у перевізника і зробить повернення коштів на банківську карту або платіжну систему, використану вами при оплаті замовлення.

 

Примітка *: Міжнародні автобусні квитки на бланках ММ1 оформляються на бланку підвищеного ступеня захищеності (ММ1). Для цього потрібно надати дані пасажира (ПІБ), а також номер і серію посвідчення особи, контактний номер телефону та адресу електронної пошти.

Правила повернення автобусних квитків

Яку суму можна отримати при поверненні автобусних квитків?

У разі повернення квитка комісійний збір компанії, через яку здійснена покупка і комісія банку (платіжної системи) не повертаються.

Крім комісії будуть утримані відсотки і від вартості самого квитка. Сума до повернення залежить від часу, що залишився до відправлення автобуса. При поверненні пасажир отримує:

 • За 24 години до відправлення або більше - 100% вартості автобусного квитка
 • За 2 години до відправлення - 90%
 • За 10 хвилин до відправлення автобуса - 80%
 • Менш ніж за 10 хвилин і не більше трьох годин після відправлення - 70%
 • Після 3-х годин з моменту відправлення повернення неможливий

Зверніть увагу! Якщо на бланку квитка немає правил повернення, то він, можливо, взагалі не підлягає поверненню.

Повернення квитків через хворобу або нещасний випадок

При захворюванні або нещасному випадку і наявності підтвердження (довідка зі стаціонару, лікарняний лист, довідка від лікаря), пасажир має право протягом трьох діб (72 годин) від моменту відправлення автобуса повернути гроші за квиток. Йому буде повернута сплачена сума, крім комісії. Також можна безкоштовно переоформити квиток на іншу дату.

Якщо ви не можете особисто звернутися в касу, то потрібно діяти через третіх осіб (знайомих, родичів), передавши їм документи для повернення.

Регулюється: https://zakon.rada.gov.ua/

Повернення електронного квитка на автобус

Онлайн-покупка квитків останнім часом особливо зручна і тому популярна. Природно, виникає і питання повернення через інтернет. В цьому випадку потрібно звертати увагу на умови сайту. Десь потрібно натиснути кнопку "Скасувати" в особистому кабінеті на сайті, а десь правильно заповнити необхідну форму тощо.

Якщо ж такої можливості на сайті немає, то доведеться звернутися в службу підтримки сайту або в касу автовокзалу.

Повернення автобусного квитка в разі скасування рейсу або порушення умов перевезення

Ви можете розраховувати на 100% повернення вартості квитка якщо:

 • Рейс було скасовано
 • Автобус відправляється в рейс із запізненням
 • Вам не надали місце для сидіння, вказане у квитку
 • Клас автобуса нижче, ніж вказано у квитку або в розкладі на автостанції

 

Повернути гроші в таких ситуаціях можна в касах автостанції відправлення. Якщо квиток був придбаний в електронному вигляді або на інший автостанції, можуть утримати комісію за сервісний збір і продаж.

Як діяти, якщо вам відмовляють у поверненні коштів за квиток?

Якщо вам відмовляють у поверненні коштів за квиток - варто звернутися до суду, але спочатку потрібно зафіксувати відмову.

 • На вокзалі, касі або станції знайдіть людей, які зможуть підтвердити, що вам відмовили і запишіть їх дані.
 • Зверніться до керівництва установи та напишіть заяву-скаргу. Краще відправити її рекомендованим листом з повідомленням.
 • Чекайте відповіді. Лист має бути розглянуто протягом місяця з моменту отримання.
 • Якщо відповіді немає або вона вас не влаштовує - то можна звертатися до суду із заявою, копією листа в установу і показаннями свідків про відмову повертати кошти.
 • Паралельно можете звернутися в Управління захисту прав споживачів.

 

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.