Цей сайт зберігає кукі файли, про використання яких ви можете дізнатися в Політиці конфіденційності, розділ Використання кукі файлів.

Чернігів – місто легенд та архітектури часів Київської Русі. Розташований на березі річки Десна, Чернігів потопає в зелені та може похизуватися чудовими краєвидами.

Та найбільшу цінність для туристів мають унікальні релігійні споруди – старовинні церкви та храми Чернігівщини. Саме тут кожен може торкнутися пам'яток часів Київської Русі та на власні очі побачити шедеври архітектурного мистецтва, побудовані ще у ХІ – XVIII століттях.

На окрему увагу заслуговує кухня Чернігівщини – тут готують особливий борщ, вареники з різноманітною начинкою та численні страви з картоплею.

Чернігів

  • Авіаквитки
  • Автобуси
  • Залізниця

Цікаві факти про Чернігів

Перша згадка про Чернігів з'явилася в літописі ще у 907 році

В Чернігові знаходиться велика кількість культурних та історичних пам'яток.

Чернігів посідає першу сходинку серед найбільш екологічно чистих міст України.

Тут заснували відоме Чернігівське пиво

Антонієві печери 

Антонієві печери – унікальний підземний архітектурний комплекс, заснований на початку ХІ ст. Щороку печери відвідують тисячі туристів з усього світу, також це – одне з місць релігійного паломництва. 

Печери являють собою систему підземних і наземних храмів, з’єднаних між собою галереями. Загальна довжина підземного комплексу – 350 метрів, його приміщення розташовані на глибині від 2 до 12 метрів. На деяких стінах споруд збереглися стародавні фрески. 

Оскільки температура в підземних приміщеннях становить близько +5 °С, рекомендується брати з собою теплий одяг.

Будинок Мазепи

Будинок Мазепи

Будинок полкової канцелярії, також відомий як «Будинок Мазепи» або «Кам'яниця Лизогуба», був побудований наприкінці XVII століття в стилі українського бароко. Першим володарем будинку був відомий полковник Яків Лизогуб, але після його смерті дім було продано гетьману Івану Мазепі. Пізніше тут розташувалася полкова канцелярія Чернігівського козацького полку. 

Доволі тривалий час будівля пустувала та навіть почала рушитися, і лише у 50-х роках ХХ століття будинок повністю реконструювали та відновили у всій красі.

Червона площа

Червона площа

Червона площа, а також сквери та бульвари, що її оточують – один з наймальовничіших районів Чернігова. Це також культурний та адміністративний центр міста. 

Колись ця територія була околицею Чернігова та знаходилася майже за межами міста. Пізніше тут заснували ринок, навколо якого почали будувати адміністративні та торгові споруди. Так поступово площа на околиці перетворилася на жвавий центр сучасного міста. 

Національний університет

Національний університет "Чернігівський Колегіум"

Чернігівський колегіум вважається перлиною архітектури у стилі українського бароко. Він був заснований у 1700 році за прикладом Києво-Могилянської Академії та став одним з перших вищих навчальних закладів на Лівобережжі України.

Протягом ХХ століття навчальний заклад, котрий готував вчителів, пройшов довгий шлях реорганізації, і лише у 1998 році був перейменований на Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка, а кілька років потому здобув статус Національного.

Чернігів
В регіоні поширений туризм
Дитячий Дитячий
Молодіжний Молодіжний
Сімейний Сімейний
Культурно - пізнавальний Культурно - пізнавальний
Лікувально - оздоровчий Лікувально - оздоровчий
Спортивно - екстремальний Спортивно - екстремальний
Релігійний Релігійний
Екологічний Екологічний
Для людей похилого віку Для людей похилого віку
Професійно - діловий Професійно - діловий
Шопінг туризм Шопінг туризм
Гастро-туризм Гастро-туризм

Цей сайт зберігає кукі файли, про використання яких ви можете дізнатися в Політиці конфіденційності, розділ Використання кукі файлів.