Цей сайт зберігає кукі файли, про використання яких ви можете дізнатися в Політиці конфіденційності, розділ Використання кукі файлів.

Одеса – неповторне, колоритне та незабутнє місто з багатою історією. Ця живописна частина України може похизуватися численними парками, скверами, бульварами, пам'ятками та шедеврами архітектури. В районах Аркадія, Лузановка, Куяльницький розташована велика кількість бальнеологічних курортів. В Одесу приїздять зі всієї України та з інших країн світу, щоб опинитися в атмосфері гумору та життєрадісності, познайомитися із дотепними відкритими людьми та відпочити на березі Чорного моря.

Одеса

  • Авіаквитки
  • Автобуси
  • Залізниця

Цікаві факти про Одесу

Місто названо на честь грецької колонії

На місці сучасної Одеси ще у VI ст. до н. е. розташовувалися грецькі поселення. Вважається, що місто названо на честь грецької колонії – Одессос.

Плануванням Одеси займався Франц де Воллан

За його задумом вся фасадна частина міста розвернута до моря.

Бруківка, котрою викладені вулиці Дерибасівська та Пушкінська, була доставлена із Неаполя

На початку існування Одеса страждала від недостатньої кількості чистої води

Аби вирішити цю проблему, було встановлено три фонтани, що забезпечували людей питною водою. Пізніше вода почала продаватися на базарах та мала невисоку якість. Одесити казали про неї "Не фонтан!". Фраза стала крилатою та використовується й сьогодні.

На Італійському бульварі та Високому провулку – лівосторонній дорожній рух

В 1903 році в Одесі відкрили першу на всю Російську імперію станцію швидкої допомоги

Градоначальник Одеси, Хосе де Рибас, знав 7 мов

Одеський оперний театр

Одеський оперний театр очолив рейтинг найбільш цікавих споруд Східної частини Європи за версією журналу Forbes.

найдовший в Європі балкон

Будинок, розташований на розі вулиць Єкатерининської та Грецької, має найдовший в Європі балкон.

В Одесі відкрито перший та поки що єдиний в світі пам'ятник Дарту Вейдеру

Одесі належать найдовші та найзаплутаніші в світі катакомби

Їх довжина сягає 2,5 тис. км

ДЕРИБАСІВСЬКА ВУЛИЦЯ

Одна з найбільш відомих вулиць Одеси, є центральною вулицею та головною окрасою міста. Її проїжджа частина викладена з бруківки, більша частина Дерибасівської сьогодні є пішохідною та закрита для транспортного руху. Тут люблять збиратися жителі та гості міста, а також саме на цій вулиці регулярно влаштовують міські свята.

Пам'ятник Хосе де Рібасу

Невеликий пам'ятник градоначальнику Одеси – Хосе де Рібасу – розташовано на самому початку вулиці Дерибасівської. Він зображає де Рібаса із лопатою, а одесити жартома називають його «шукачем скарбів».

Пам'ятник «12-й стілець»

Роман Ільфа і Петрова «Дванадцять стільців» став улюбленою книгою багатьох людей, велика кількість цитат з неї давно перетворилася на крилаті фрази. Бронзовий стілець на гранітному постаменті було встановлено 1 квітня 1999 року. На текстильну частину стільця нанесені цитати з роману. «12-й стілець» є популярною туристичною пам'яткою, кожен хоче присісти на нього та зробити знімок на згадку.

Пам'ятник Леоніду Утьосову

На головній вулиці Одеси, Дерибасівській, розташовано ще одне популярне туристичне місце – пам'ятник відомому одеському акторові та виконавцю Леоніду Утьосову. Його відкрили у 2000 році до 206-річчя міста. Скульптура зображує актора, котрий сидить на лавці та відпочиває після концерту. Навпроти пам'ятника встановлено музичний автомат, де можна замовити пісні з репертуару артиста. Цікаво те, що монумент було збудовано на пожертви вдячних громадян. Лавка із скульптурою Л. Утьосова дуже популярна серед туристів та жителів Одеси.

Оперний театр

Одеський національний академічний театр опери та балету відрізняється вишуканою архітектурою та є першим за значенням театром міста. Будівля побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером в стилі нового віденського бароко. Над фасадом театру височіє скульптурна композиція, котра зображає покровительку театрального мистецтва Мельпомену у колісниці, запряженій чотирма розлюченими пантерами. Цей образ є алегорією і демонструє те, що лише сила мистецтва може приборкати дику природу.

Одеса
В регіоні поширений туризм
Дитячий Дитячий
Молодіжний Молодіжний
Сімейний Сімейний
Культурно - пізнавальний Культурно - пізнавальний
Лікувально - оздоровчий Лікувально - оздоровчий
Спортивно - екстремальний Спортивно - екстремальний
Релігійний Релігійний
Екологічний Екологічний
Для людей похилого віку Для людей похилого віку
Професійно - діловий Професійно - діловий
Шопінг туризм Шопінг туризм
Гастро-туризм Гастро-туризм

Цей сайт зберігає кукі файли, про використання яких ви можете дізнатися в Політиці конфіденційності, розділ Використання кукі файлів.