Осло - одна з найбільших світових столиць, але лише 20 відсотків її площі урбанізовано - решту складають парки, захищені ліси, пагорби та сотні озер. Парки та відкриті простори є невід’ємною частиною міського пейзажу Осло, і вони легко доступні практично з будь-якої точки міста.

Центр Осло приємно досліджувати пішки завдяки численним доріжкам та стежкам, що з'єднують його громадські простори, а також безлічі зручних для пішоходів територій, включаючи головну вулицю міста, Karl Johans gate. Простягнувшись від центрального вокзалу Осло поблизу набережної аж до Королівського палацу, ця широка алея минає багато туристичних визначних пам'яток Осло, включаючи сам палац, Національний театр, старі будівлі університету та Кафедральний собор Осло.

Столиця Норвегії може похвалитися багатим культурним життям та численними заходами, а також славиться театрами, музеями та галереями.

1. Парк скульптур Вігеланда

Знаменитий парк скульптур Вігеланда, який знаходиться у відомому парку Фрогнер в Осло, є однією з найяскравіших туристичних визначних пам'яток Норвегії. Відкритий протягом усього року, цей унікальний парк скульптур є роботою Густава Вігеланда і містить 650 динамічних скульптур з бронзи, граніту і кованого заліза. Більшість скульптур знаходяться в п'яти тематичних групах уздовж осі завдовжки 853 метри. Найстаріша з них - група фонтанів, що зображає цикл людського життя, за якою видно 16-метровий моноліт, що включає 121 переплетене людське тіло.

Інша частина парку Фрогнер, де є досить зелених зон для пікніків, місць відпочинку, величезний розарій і найбільша в країні дитяча площадка, буде не менш цікава для туристів. Тут ви також можете знайти міський музей Осло і музей Вигеланда, який знаходиться поруч з парком.

 

Адреса: Nobels gate 32, 0268 Oslo, Норвегія

Вартість відвідування: безкоштовно

Розклад роботи: З 1 вересня по 31 травня з вівторка по неділю 12.00-16.00. У понеділок - вихідний. З 1 червня по 31 серпня з вівторка по неділю 10.00-17.00. Понеділок вихідний.

Сайт: http://www.vigeland.museum.no

2. Фортеця Акерсхус (Akershus Castle)

На березі Осло-фіорд височить велична фортеця Акерсхус, побудована Хаконом V в кінці 13-го століття. Це головна цитадель, яка багато століть захищала Осло від раптових вторгнень з боку моря. Неспішно пройдіть по навколишніх валах, помилуйтесь прекрасними видами на гавань, загляньте в незвичайну каплицю з усипальницею Хакона VII (1872-1957) і огляньте залишки оригінального середньовічного замку.

Також на території знаходиться Музей Норвезького Опору і Музей норвезьких збройних сил з експонатами, що ілюструють історію норвезьких військ і оборону Норвегії протягом століть.

 

Адреса: 0150 Oslo, Норвегія

Вартість:

 • Дорослі - 100 NOK Норвезьких крон (біля 10 доларів США)
 • Діти і підлітки - 40 NOK 
 • Діти 0-6 років - безкоштовно
 • Пенсіонери та студенти - 60 NOK 
 • Сімейний квиток - 250 NOK 

Розклад  роботи та як дістатися: https://www.visitoslo.com/en/

3. Музей кораблів вікінгів

Жодна поїздка до Норвегії не буде повною без відвідування хоча б одного з численних музеїв і виставок, присвячених славному минулому країни - епосі вікінгів. Одним з кращих таких музеїв є Музей кораблів вікінгів, в якому знаходяться три історичних корабля 9-го століття.

Найбільш добре збереженим є 21-метровий корабель Осеберг - найбільший збережений дохристиянський артефакт в Скандинавії. Це розкішно прикрашене судно, так звану «туру останнього плавання», було побудовано близько 800 р. н.е. в якості саркофагу для королеви вікінгів і двох інших жінок, її рабинь. Вони були поховані з великою кількістю предметів, в тому числі меблів, одягу та особистих речей, які забезпечують глибоке розуміння життя вікінгів.

Інші кораблі, що демонструються в музеї, - 23-метрове морське судно Gokstad, призначене для використання під вітрилом або з веслами, і невеликий Tune Ship.

Фільм музею «Вікінги живі» розповідає захоплюючу історію цих артефактів і демонструє тривалий процес кораблебудування. Колекція музею включає в себе безліч додаткових експонатів і фільмів, які дають уявлення про життя вікінгів на морях.

 

Адреса: Huk Aveny 35, 0287 Oslo, Норвегія

Вартість:

 • Дорослі - 120 NOK
 • Діти і підлітки 0-18 років - безкоштовно
 • Пенсіонери та студенти - 90 NOK 

Розклад роботи та як дістатися: https://www.khm.uio.no

Квиток також включає вартість відвідування Музею історії культури на протязі 48 годин

4. Національний музей

Національний музей Осло включає в себе Національну галерею і Національний музей архітектури, а також додаткові колекції сучасного мистецтва і дизайну. У Національній галереї Осло знаходиться найбільша в країні колекція творів мистецтва, в якій представлені роботи норвезьких художників з 19-го століття до наших днів, в тому числі роботи Дж. К. Даля і кілька робіт Едварда Мунка, серед яких і його найвідоміша робота «Крик».

У новому Національному музеї, будівництво якого має бути завершено в 2020 році, будуть розташовуватися колекції з закритого в даний час Музею сучасного мистецтва і Музею декоративного мистецтва і дизайну, а також колекції Національної галереї.

 

Адреса: Universitetsgata 13, 0164 Oslo, Норвегія

Сайт: https://www.nasjonalmuseet.no/en/

5. Музей Мунка (Munchmuseet)

Музей Мунка, присвячений життю і творчості видатного художника Норвегії Едварда Мунка (1863-1944), містить велику колекцію картин, графіки, малюнків, акварелей і скульптур з життя великого художника. У музеї зберігаються майже 28 000 творів мистецтва. Також тут представлені особисті речі, інструменти і приватна бібліотека Е. Мунка.

У музеї постійно організовуються спеціальні виставки, присвячені окремим аспектам роботи видатного митця, а також проводяться покази фільмів, концерти, екскурсії та лекції.

 

Адреса: Tøyengata 53, 0578 Oslo, Норвегія

Вартість:

 • Дорослі - 120 NOK
 • Студенти - 60 NOK
 • Діти і підлітки 0-18 років - безкоштовно

Розклад роботи та як дістатися: https://munchmuseet.no/en/visit

6. Королівський палац (Royal Palace)

Норвезький королівський палац, побудований в 1825 році, височіє на північно-західному кінці Карл-Йохансгейта і домінує над міським пейзажем. Вражаюча будівля з 173 кімнатами відкрита для відвідувань публіки тільки в літній час і лише в складі організованих екскурсійних груп. Англомовні екскурсії проводяться 4 рази на день і включають в себе огляд Кабінету для прийомів, Білого Салону, Дзеркального Залу, Великої зали, Бенкетної Зали та інших важливих кімнат у палаці.

Цілий рік відвідувачі можуть вільно гуляти по прилеглій території і королівським садам або спостерігати за регулярною зміною варти. На південь від палацу знаходиться Норвезький Нобелівський інститут, де вручається Нобелівська премія миру.

 

Адреса: Slottsplassen 1, 0010 Oslo, Норвегія

Вартість:

 • Дорослі - 140 NOK
 • Студенти, пенсіонери та діти 3-12 років - 110 NOK
 • Діти 0-3 роки - безкоштовно

Розклад роботи та як дістатися: https://www.royalcourt.no/

7. Музей історії культури (Museum of Cultural History, Oslo)

Музей історії культури включає в себе Музей кораблів вікінгів і курує Історичний музей міста, який досліджує різні аспекти людської історії. Тут знаходиться найбільше зібрання єгипетських артефактів в Норвегії, включаючи мумії і похоронні предмети.

Велика Середньовічна галерея музею демонструє значну колекцію предметів побуту, а також кілька зразків церковного мистецтва та релігійних артефактів. Існує також велика експозиція, присвячена історії золотих монет, в тому числі зразки монет за останні 2600 років. У музеї також розміщується безліч тимчасових експонатів, і він продовжує поповнювати свою виставку, присвячену епосі вікінгів, яка містить рідкісні предмети, такі як добре збережений шолом вікінгів.

 

Адреса: Frederiks gate 2, 0164 Oslo

Вартість:

 • Дорослі - 120 NOK
 • Діти і підлітки 0-18 років - безкоштовно
 • Пенсіонери та студенти - 90 NOK 

Розклад роботи та як дістатися: https://www.khm.uio.no

Квиток також включає вартість відвідування Музею кораблів вікінгів на протязі 48 годин

8. Музей Фрам (Fram Museum)

Музей Фрам присвячений історії полярних експедицій і обов'язковий для відвідування тим, хто цікавиться дослідженнями Арктики. Свою назву музей отримав від першого норвезького корабля Fram, побудованого спеціально для полярних досліджень. Він же є головною зірковою пам'яткою музею, завдяки безлічі успішних полярних подорожей. Також тут можна побачити судно Гьоа - перший корабель, що зробив навігацію по Північно-Західному проходу.

У сусідній будівлі знаходиться музей Кон-Тікі, експозиція якого присвячена Туру Хейєрдалу, відомому завдяки плаванню з Перу в Східну Полінезію в 1947 році на знаменитому плоту. У музеї також знаходиться 14-метровий папірусний човен Ра II, на якому Хейєрдал перетнув Атлантику в 1970 році. Під час візиту обов'язково відвідайте розташований поблизу Норвезький морський музей з цікавими виставками про риболовлю, суднобудування і морську археологію, а також з величезною колекцією моделей кораблів і картин.

 

Адреса: Bygdøynesveien 39, 0286 Oslo, Норвегія

Вартість:

 • Дорослі - 120 NOK
 • Діти і студенти - 50 NOK
 • Пенсіонери - 90 NOK 

Розклад роботи та як дістатися: https://frammuseum.no/

9. Кафедральний собор Осло (Oslo Cathedral)

Кафедральний собор Осло був освячений в 1697 році. З тих пір його багато разів перебудовували і оновлювали. Вежа собору була перебудована в 1850 році, а її інтер'єр був відремонтований незабаром після закінчення Другої світової війни. Примітні особливості включають головний дверний проріз з прикрашеними бронзовими дверима, розписну стелю роботи Х. Л. Мора, кафедру в стилі бароко з вівтарем (1699) і дивовижні вітражі Емануеля Вигеланда, брата знаменитого скульптора.

Після огляду собору обов'язково відвідайте ринкові ряди Осло, що розташувалися прямо вздовж старих церковних стін. Ринок був побудований в 1841 році, зараз тут містяться художні галереї, кафе і антикварні лавки.

 

Адреса: Karl Johans gate 11, 0154 Oslo, Норвегія

10. Ратуша (Rådhuset, Oslo rådhus)

Величезна ратуша Осло (Rådhuset), безсумнівно, є однією з головних визначних пам'яток міста. Цей величний квадратний будинок, побудований з бетону, оздобленого цеглою, було спроектовано Арнштейном Арнебергом і Магнусом Пулсоном. Він має дві вежі, одна з яких прикрашена величезним циферблатом. Також у вежі знаходяться 38 дзвонів, які можна почути в гавані.

Чарівному фасаду зі скульптурами і барельєфами нітрохи не поступається і інтер'єр Ратуші, перлиною якого, безумовно, є розкішна фреска, створена Хенриком Серенсеном, Пером Крогом, Едвардом Мунком і іншими відомими норвезькими художниками.

 

Адреса: Rådhusplassen 1, 0037 Oslo, Норвегія

Розклад роботи: https://www.oslo.kommune.no/oslo-city-hall/opening-hours/

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.