Столиця Угорщини сповнена чудових пам'яток від історичних пам'яток до архітектурних чудес, які неодмінно потрібно побачити.

1. Термальні купальні Сечені (Széchenyi Thermal Baths)

Завдяки великій кількості термальних ванн, Будапешт отримав прізвисько «Місто Спа». В угорській столиці багато чудових бань, але комплекс Сечені варто відвідати не тільки як термальну купальню під відкритим небом, а й як приголомшливий пам'ятник архітектури в стилі нео-барокко і неоренесансу.

2. Угорський державний оперний театр

Угорський оперний театр, розташований на історичному проспекті Андраші, вважається одним з найкрасивіших у світі. Тут проходять оперні прем'єри світового рівня, а також балети, концерти та багато іншого; для тих, хто не хоче дивитися шоу, щодня проводяться екскурсії по будівлі з можливістю додавання «міні-концерту».

3. Парламент

Будівля парламенту Угорщини була зведена в 1902 році і є третьою за величиною будівлею парламенту в світі. Розташована на березі річки Дунай в Пешті, ця вражаюча споруда побудована в стилі готичного відродження і вона варта відвідання як через свою приголомшливу архітектуру, так і через своє політичне значення. Екскурсії по інтер'єру будівлі доступні на декількох мовах, а зовні знаходиться нещодавно відремонтована площа і пам'ятник жертвам революції 1956 року в Угорщині.

4. Рибальський Бастіон

Казковий замок Рибальський Бастіон в Буді - це оглядовий майданчик, з якого відкривається приголомшливий панорамний вид на Дунай в сторону будівлі Угорського парламенту і Пешта. Побудована в 1902 році в неоготичному і неороманському стилях, це неймовірно фотогенічна частина міста, яку можна відвідати безкоштовно.

5. Замок Буда (Будайська фортеця)

Будівництво Будайської фортеці почалося в 13 столітті, і з тих пір будівля зазнала ряд архітектурних змін. Сьогодні це поєднання середньовічного, барочного, необарочного і модерністського стилю, а її територія є відмінним оглядовим майданчиком над Пештом. Тут також знаходиться Угорська національна галерея, художній музей, де представлені місцеві художники. Замок Буда - об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

6. Базиліка Святого Стефана (Szent István-bazilika)

Разом з будівлею угорського парламенту базиліка Святого Стефана претендує на звання найвищої будівлі в Будапешті висотою 96 метрів. Будівництво римсько-католицької базиліки в неокласичному стилі було завершено в 1905 році. Відвідування собору безкоштовне (пожертви вітаються), однак, туристів просять вибирати час, коли немає служби. У центральному куполі розмістився панорамний оглядовий майданчик, піднятися на який можна за невелику плату.

7. Замок Вайдахуняд (Vajdahunyad Castle)

Сьогодні це одна з найпопулярніших визначних пам'яток Будапешта. А при будівництві Vajdahunyad Castle замислювався просто як один з павільйонів виставки національних досягнень на честь тисячоліття Угорщини, що проходила в місті в 1896 році. Побудований з картону і дерева і спроектований Ігнаком Альпарі, замок являв собою копії будівель всього королівства Угорщина. Ця споруда так сподобалося городянам, що вони просили звести її з каменю, що і було зроблено на початку 1900-х років. Зараз тут проходить ряд фестивалів та культурних заходів, а також розміщується Угорський сільськогосподарський музей.

8. Центральна Синагога (Dohány Street Synagogue)

Найбільша синагога в Європі (і друга за величиною в світі), Центральна синагога була побудована в стилі мавританського відродження в 1859 році. У будівлі прекрасний фасад з червоної та білої цегли з обробкою з кераміки. Інтер'єр синагоги розкішно прикрашений вітражами і мозаїкою. Під час Другої світової війни будівля була сильно пошкоджена і в своїй колишній розкоші була відновлена лише в 1990-х роках. У комплексі синагоги відвідувачі знайдуть єврейське кладовище - останній притулок тисяч загиблих під час Другої світової війни - і меморіальний парк Рауля Валленберга, присвячений шведському дипломату, який працював, щоб врятувати тисячі життів від переслідувань нацистів.

9. Площа Героїв

Площа Героїв - є однією з головних площ в Будапешті. Тут знаходиться один із знакових символів міста, Меморіал, закладений на честь тисячоліття існування держави в 1896 році. У центрі площі височіє колона, увінчана архангелом Гавриїлом. В основі - сім вождів мадярських племен, які заснували Угорщину, на чолі з засновником династії перших угорських королів. 14 статуй в двох колонадах позаду - правителі і видатні державний діячі.

Площа знаходиться в кінці проспекту Андраші, одного з найважливіших бульварів міста. Площа і проспект Андраші були визнані об'єктами всесвітньої спадщини в 2002 році.

Найсимволічнішою будівлею на площі Героїв є Музей образотворчих мистецтв, один з кращих музеїв в Будапешті.

10. New York Café

У Будапешті знаходиться кілька історичних grand cafe, а кафе Нью-Йорк - одне з найбільш розкішних. За часів розквіту кафе часто відвідували письменники, художники і інтелектуали; сьогодні це дуже популярне місце серед гостей міста.

Відгуки про Будапешт

Рейтинг:  0 відгуків

Ваша оцінка:

Ваше І'мя:

Ваш коментар:

BIUS


Залишилось символів:

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.