Древній і молодий, простий і вишуканий - для кожного Копенгаген відкривається по-своєму. Для молоді він стане буквально ігровим майданчиком із найстарішими в світі парками розваг і одними з найбільш модних магазинів і нічних клубів. Для поціновувачів історії та культури тут є чудові палаци і музеї, в яких виставлені скарби вікінгів і бронзового століття.

Копенгаген є законодавцем в міжнародній кулінарній моді, про що свідчить безліч ресторанів, зазначених зірками Мішлен, і вже кілька десятиліть це одна з визнаних столиць дизайну Європи. Все це незмінно приваблює безліч туристів до столиці Данії.

1. Парк Тіволі

Проблема парків розваг зазвичай полягає в тому, що похід туди займає цілий день і, як правило, вони розташовані в якомусь віддаленому місці, куди іноді крім як на орендованому авто і не дістанешся! На щастя, практичні данці розмістили свій знаменитий парк розваг Tivoli Gardens в самому серці столиці, всього в декількох кроках від мерії і центрального вокзалу Копенгагена.

Парк був заснований в далекому 1843 році і є одним з найстаріших розважальних парків Європи. Tivoli Gardens - фактично другий за віком парк розваг в світі після Dyrehavsbakken в сусідньому Клампенборге. Це п'ятий за відвідуваністю тематичний парк в Європі, що без сумніву свідчить про здатність Tivoli завжди розвиватися, не відмовляючись від своєї початкової чарівності або традицій.

Протягом 177 років в парку з'являлися нові атракціони, а старі незмінно утримувались в бездоганному робочому стані. Найпопулярнішим атракціоном тут вважають першу американську гірку в Тіволі - Ролер Костер, яка була побудована 106 років тому, в 1914 році.

Навіть якщо ви не шанувальник атракціонів, парк варто відвідати через ностальгічну атмосферу, чудернацький дизайн і вишукану архітектуру. Тисячі кольорових вогнів, що запалюються з настанням сутінків, тільки додають парку казкової атмосфери.

Парк Тіволі безперечно варто додати в список must-see and do в Копенгагені.

 

Адреса: Vesterbrogade 3, 1630 København V, Дания

Вартість: Плата за відвідування може варіюватися. Вартість вхідних квитків на даний момент становить 19,89 $ (2020 г.), популярні екскурсії з гідом коштують 30,64 $ за людину.

2. Русалочка

Русалочка

На пристані Лангеліне ви знайдете одну з найвідоміших туристичних визначних пам'яток Копенгагена: скульптуру Русалочки, яка ось уже 107 років, сидячи на скелі в воді, з тугою дивиться на берег в надії побачити свого улюбленого принца.

Виконана з бронзи і граніту, «Русалочка» стала подарунком датського пивовара Карла Якобсена місту Копенгагену. Він закохався в цей персонаж після перегляду в Королівському датському театрі в Копенгагені балетного спектаклю за мотивами казки Ганса Християна Андерсена про русалку, яка кидає все заради єдності на землі з молодим красивим принцом. Пивовар був настільки зачарований і казкою, і балетом, що доручив скульптору Едварду Еріксену створити скульптуру русалки.

Русалочка кілька разів ставала жертвою вандалізму. Двічі вона втрачала голову, одного разу їй відпиляли руку і кілька разів її обливали фарбою. Але кожен раз її рятують і відновлюють, і вона знову сидить на своєму місці у воді та запрошує мандрівників в гавань Копенгагена.

 

Адреса: Langelinie, 2100 København Ø, Данія

3. Північноатлантичний будинок (North Atlantic House)

North Atlantic House

North Atlantic House -  культурний центр, присвячений багатій культурі Ісландії, Гренландії і Фарерських островів, з якими Данія тісно пов'язана культурно і історично.

У чотирьох виставкових залах представлено безліч творів мистецтва, включаючи кіно, музику, танці, образотворче мистецтво. Тут також проводяться різні дискусійні вечори, які заохочують інтерес відвідувачів і допомагають їм увійти в контакт зі справжньою скандинавською культурою.

Біля музею обладнана чудова відкрита обідня зона, звідки відкриваються прекрасні краєвиди.

 

Адреса: Strandgade 91, 1401 København, Данія

4. Стрегет (Strøget)

Strøget - одна з найдовших пішохідних вулиць в Європі з великою кількістю магазинів, сувенірних крамничок, бутиків, кафе і ресторанів. Протяжність вулиці складає 1,1 км, вона проходить від Ратушної площі (Rådhuspladsen) до Нового ринку (Kongens Nytorv).

Стрегет найбільш відомий як величезний квартал шопінгу. Великі міжнародні бренди, такі як Prada, Max Mara, Louis Vuitton, Mulberry, Hermès і Boss знаходяться в кінці вулиці ближче до Нового ринку. Біля Ратушної площі розташовані магазини мас-маркету: H & M, Vero Moda, Weekday і Zara.

Однак Strøget - це не тільки шопінг та кафе. Пішохідна зона Strøget охоплює вулиці Фредеріксберггаде, Нігаде, Віммельскафтет і Естергаде, а також площі Новий ринок, Гаммельторв і Амагерторв. Досить звернути на одну з цих вулиць, і можна знайти кілька прекрасних пам'яток Копенгагена: Церква Святого Духа (Helligåndskirken), Церква Діви Марії (Vor Frue Kirke), будівля Міського суду на площі Новий ринок і фонтан лелек (Storkespringvandet) на площі Амагерторв. Цю площу обрали як сцену для своїх шоу вуличні артисти: маги, музиканти та гімнасти.

З площі Амагерторв також можна побачити розташований через канал палац Крістіансборґ, де знаходиться парламент. І не забудьте про Ратушну площу (Rådhuspladsen) з вежею Ратуші Копенгагена і красиву площу Kongens Nytorv з Королівським датським театром і Нюхавн (Нова гавань) в іншому кінці Стрегет.

5. Нюхавн (Нова гавань)

Нюхавн (Нова гавань)

Ця історична набережна знаходиться поруч з каналом 17-го століття, де до сих пір швартуються старі дерев'яні кораблі. По обидва боки каналу розташовані високі розписні будинки, побудовані в 1600-1700-х роках, на перших поверхах яких розташовані бари, ресторани і кафе з місцями для відпочинку на відкритому повітрі.

Зараз в це важко повірити, але протягом більшої частини свого існування це була занепала частина міста. Тепер же це одне з кращих місць, де можна попити каву чи пиво влітку.

А ще це велика літературна пам'ятка: в будинках № 18, 20 і 67 (відзначені табличкою) в різний час жив всесвітньо відомий казкар Ганс Християн Андерсен.

6. Палац Крістіансборґ

У Крістіансборзі, розташованому на невеликому острові Слотсхольмен, знаходиться Верховний суд Данії, канцелярія прем'єр-міністра і датський парламент.

Королівська родина Данії і прем'єр-міністр використовують багато прикрашені приймальні палацу для офіційних заходів та прийому глав інших держав. Королівські приймальні кімнати включають в себе Баштовий зал і Овальний тронний зал, де королева приймає іноземних послів в Данії. З Тронного залу є вихід на балкон, з якого прем'єр-міністр проголошує вступ на престол нового монарха. Інтерес також представляє Великий зал довжиною 40 метрів, здатний вмістити 400 гостей.

Також в Крістіанборзі можна подивитися Школу верхової їзди, і невеликий придворний театр, побудований в 1767 і оновлений в 1842 році.

 

Адреса: Prins Jørgens Gård 1, 1218 København, Данія

 

7. Замок Розенборг

400-річний чудовий замок Розенборг, розташований в Королівському саду в центрі Копенгагена, є таким же символом міста, як і Русалочка. Це одна з найпопулярніших і найбільш відвідуваних визначних пам'яток датської столиці. Зараз тут зберігаються колекції творів мистецтва, історичні артефакти, скарби королівської корони і регалії королів Данії, що охоплюють період з 16 по 19 століття.

Замок Розенборг був побудований одним з найзнаменитіших скандинавських королів Крістіаном IV на початку 17 століття. Інтер'єри палацу добре збереглися і запрошують відвідувачів здійснити подорож у часі. Тут можна побачити особистий кабінет короля, заглянути в його ванну кімнату, відвідати Лицарський зал з коронаційними тронами і трьома срібними левами в натуральну величину, що стоять на сторожі. Гобелени, якими прикрашені стіни залів, представляють різні сцени битви між Данією і Швецією. У Розенборзі також знаходиться вишукана колекція фарфорового посуду Flora Danica і одна з кращих в світі колекцій венеціанського скла 17 століття.

У Королівській Скарбниці зберігаються королівські коштовності і предмети побуту, виконані із золота, срібла і слонової кістки, щедро декоровані самоцвітами: шпаги, тростини, сідла тощо. Тут же знаходяться і королівські регалії: корони данських королів і королев, прикрашені обробленим дорогоцінним камінням, емаллю і золотими орнаментами, а також скіпетр і державний меч 17 століття.

 

Адреса: Øster Voldgade 4A, 1350 København, Данія

8. Палац Амалієнборг

Палац Амалієнборг - ще одна must-see пам'ятка для тих, хто захоплюється історією і життям королівської родини Данії, яка і зараз проживає в цьому прекрасному палаці.

Королівська гвардія, яка називається Ден Конгеліге Лівгарде, одна з головних визначних пам'яток Амалієнборга. Кожен день о 12:00 сотні туристів збираються біля палацу, щоб подивитися як королівські гвардійці урочисто виконують старовинний ритуал зміни варти.

Амалієнборг знаходиться в центрі Палацової площі і складається з чотирьох однакових будинків. Це Палац Крістіана VII (також відомий як Палац Мольтке, який використовується як гостьова резиденція), Палац Фредеріка VIII (або Палац Брокдорф, будинок сім'ї наслідного принца), Палац Крістіана IX (або Палац Шака, будинок Королеви) і Палац Крістіана VIII (також відомий як палац Леветцау, який використовується як гостьовий палац для князя Йоахіма і принцеси Бенедикте). Саме в цій будівлі знаходиться музей Амалієнборг.

Музей Амалієнборг представляє приватні інтер'єри найостанніших королів і королев і виставку про сучасну монархію з її численними традиціями. Експозиція музею простягається на 150 років назад до Крістіана IX і королеви Луїзи, які були відомі як «родичі Європи», тому що четверо їхніх дітей зійшли на престоли Англії, Греції, Росії та Данії відповідно. Кімнати Крістіана IX, королеви Луїзи та їх нащадків представлені в оригінальному вигляді, без найменших змін. Кожен інтер'єр відображає сучасний своєму періоду стиль і особистості королів і королев.

 

Адреса: Amalienborg Slotsplads 5, 1257 København K, Данія

9. Церква Христа Спасителя (Church of Our Saviour)

Церква Христа Спасителя (Church of Our Saviour) - одна з найвідоміших церков Данії. Місцеві жителі одноголосно називають це місце кращим оглядовим майданчиком Копенгагена. Її головною і найбільш відомою особливістю є дзвонова вежа, оперезана гвинтовими сходами з 400 сходинок.

Сама церква побудована в стилі бароко в середині 17 століття. А незвичайна дзвіниця, яка і виділяє храм Христа Спасителя серед інших церков в цьому стилі, була споруджена лише через 80 років. На верхівці дзвіниці на золотій кулі стоїть Христос і спостерігає за королівським містом Копенгагеном.

Щороку понад 60 000 чоловік піднімаються по сходових прольотах нагору, на 90 метрів над рівнем вулиці. Той, хто зважиться на такий підйом, в якості нагороди отримає чудові види на Копенгаген і навіть зможе побачити звідси як кораблі входять в гавань.

 

Адреса: Sankt Annæ Gade 29, 1416 København, Данія

10. Датська кухня

В останнє десятиліття датська їжа все більше асоціювалася з так званою Новою скандинавською кухнею - рухом, який народився в 2003 році після відкриття Noma в Копенгагені і який характеризується сучасними акцентами на ультра-місцеві сезонні інгредієнти.

Ресторан Noma, відмічений 2 зірками в гіді Мішлен, став вітриною для нової північної кухні. Шеф-кухар Рене Редзепі створив екзотичні страви на основі диких трав, вирощених в Скандинавії, а також незвичайних тварин, таких як вівцебик. «Нома» привернув міжнародну увагу, завоювавши чотири рази звання кращого ресторану світу в конкурсі 50 кращих ресторанів світу.

Звичайно, це все дуже цікаво, оригінально і, до того ж, досить дорого. Крім того, це не дає повної картини, що в дійсності являє собою справжня їжа в Данії.

Традиційна датська їжа заснована на тому, що було історично доступно поблизу або могло бути вирощено під час короткого літа в Данії. Капуста і коренеплоди, такі як буряк, були важливою частиною раціону, разом з житнім хлібом, рибою і свининою.

Бутерброди, відомі як smørrebrød, є одними з найвідоміших прикладів традиційної датської кухні. Це маленькі скибочки житнього хліба зі смаженою або маринованою рибою, яйцями, картоплею або холодним м'ясом, приправлені хріном і луком. Зазвичай данці їдять їх як ланч. Основою традиційної кухні є риба або свинина. «Національна страва Данії» - stegt flæsk - шматочки свинини, обсмажені до хрусткої скоринки, з відвареною картоплею і соусом з петрушки.

А ось смачна заморожена випічка, відома в більшій частині світу як «даніш», зовсім не датська. Вона пішла з Австрії і відома самим данцям як «віденський хліб».

 

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.