1. Острів Джарилгач

Острів Джарилгач - ідеальне втілення безлюдного острова із знаменитого роману про Робінзона Крузо.

50 кілометрів нескінченних піщаних пляжів, незайманих цивілізацією і неосвоєних людьми, унікальні флора і фауна, що збереглися в національному природному парку, - все це древній  Джарилгач, найбільший український острів, овіяний численними легендами і міфами.

Цінителів усамітненого «дикого» відпочинку українські Мальдіви - так часто називають острів - привертають саме своєю безлюдністю і відсутністю туристичної інфраструктури. Фактично, на Джарилгачі є лише два місця, які можна назвати туристичними: район маяків, куди люди їдуть на одноденний відпочинок та екскурсії, і ділянка на косі Глибокій, де можна організувати повноцінний сімейний відпочинок з дітьми.

Завдяки відсутності промислових підприємств, вода біля острова прозора і чиста, придатна для купання навіть для малюків.

Особливості острова Джарилгач

 •  Є вихід до Чорного моря, так і Джарилгацької затоки. Так що завжди можна вибрати, де купатися, ловити рибу або загоряти.
 •  Умовно нежилий. Тут немає стаціонарного житла - лише кемпінги, фанерні літні будиночки, будиночок лісника і монастир.
 •  Тут мешкають багато диких тварин: дельфіни, кабани, олені, лані, муфлони, зайці, яких досить легко можна побачити в дикій природі, іноді, навіть не відходячи від намету.

На пляжі Джарилгача «можна» перейти вбрід, але краще добиратися на катері.

 Увага!  Переходити затоку вбрід на Джарилгач небезпечно!  В результаті припливів протягом декількох секунд різко піднімається рівень води і невелика протока перетворюється в смертельну пастку.

 • Як дістатися на острів Джарилгач?

 • Яких тварин можна побачити на острові Джарилгач?

 • Як відпочити на острові?

2. Тендрівська коса

Тендрівська коса, або Тендра, - одне з найкрасивіших місць на Чорному морі.

Це абсолютний рай для «дикого» відпочинку - ніяких туристичних баз або іншого житла на Тендрі немає, тільки намети. Безкраї пляжі з білим піском, найчистіша і прозора вода, запаморочливої ​​краси види та панорами приваблюють сюди туристів. Попри ці принади, тут все ж малолюдно - позначається віддаленість від цивілізації, відсутність інфраструктури, прісної води і зв'язку. Крім того, острів є частиною Чорноморського біосферного заповідника, куди практично закритий доступ туристам.

З визначних пам’яток тут варто відзначити білосніжний старовинний маяк (1872), а також унікальну флору і фауну: єдина в Європі популяція диких коней, кілька сотень видів птахів, дрібних тварин і рослин.

 • Як дістатися на Тендровську косу?

 • Що можна побачити на Тендрівській косі?

3. Чорноморський біосферний заповідник

Тендрівська та Кінбурнська коси, урочище Ягорлицький Кут, кілька ділянок материкової зони і безліч дрібних островів - все це Чорноморський біосферний заповідник, який є найбільшою морською охороняємою зоною Європи з 1927 року.

На площі, що перевищує 100 тис. гектарів, вчені спостерігають за оленями, лисицями, козулями, борсуками, тушканчики, вужами, степовими гадюками тощо. Навесні сюди на гніздування злітаються до 280 видів птахів, багато з яких занесені до Червоної Книги України.

Для збереження унікальної екосистеми, 90 відсотків заповідної зони закрито для туристів, частково відкриті тільки деякі його ділянки. Тут також заборонено відловлювати тварин і птахів, полювати, рибалити, випасати худобу, косити траву, збирати рослини, гриби, ягоди, насіння, квіти тощо.

Управління заповідника розташовано в місті Гола Пристань Херсонської області.

 • Як дістатися в Чорноморський біосферний заповідник?

4. Кінбурнська коса

На кордоні Миколаївської та Херсонської областей в оточенні вод Чорного моря та лиману розташувався Кінбурнський півострів, який часто називають українськими Мальдівами. Таке порівняння Кінбурнська коса отримала за білосніжний пісок нескінченних пляжів і прозору блакить морської води біля своїх берегів. Це місце по праву вважається одним з найкрасивіших місць півдня України і користується великою популярністю у любителів усамітненого відпочинку, які тікають від цивілізації в лоно дикої природи.

Дістатися з материка на Кінбурнську косу можна переправившись через лиман на катері. Людьми обжита лише невелика частина коси - тут всього 4 села. Місцеві жителі охоче здають кімнати туристам. Ті ж, хто хоче повної самоти, можуть розбити намет прямо на пляжі.

Шикарних умов відпочинку на косі ви не знайдете. На курорті існують проблеми з регулярним водопостачанням, іноді пропадає електрика.

 

 

Фото. Виталий Милевич

 • Як дістатися на Кінбурнську косу?

 • Що можна побачити на Кінбурнській косі

5. Біосферний заповідник «Асканія-Нова»

 

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» є першим і найстарішим степовим заповідником планети. Для знайомства туристів з цим унікальним куточком Херсонщини, тут підготували різноманітні екскурсійні маршрути:

 •   «Перлина в степу» - оглядова екскурсія по зоопарку і дендрологічному парку.
 •   «У світі тварин» - екскурсія по зоологічному парку.
 •   «У лісову казку» - екскурсія по дендрологічному парку.
 •   «Історичними місцями зоопарку» - екскурсія по зоологічному парку.
 •   «Ретро-фотосафарі» - автомобільна екскурсія, за попередньою домовленістю (приблизно за тиждень).

Екскурсії в заповіднику Асканія-Нова: http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/ekskursiyi/

Ціна екскурсії: дорослий - 70 грн, дитина - 50  грн

 • Як дістатися в Асканію Нову?

6. Клуб любителів коней "Буцефал"

Відвідування Клубу любителів коней «Буцефал» приємно доповнить і урізноманітнить дозвілля відпочиваючих.

До послуг гостей тут неспішні кінні прогулянки, індивідуальні уроки верхової їзди, іпотерапія (лікувальна верхова їзда), а також відпочинок на великій доглянутій території «Буцефалу» і оригінальні фотосесії з благородними тваринами в мальовничому лісі. Клуб відкритий для всіх бажаючих, але тут передбачено попередній запис для відвідування.

Спілкування з цими розумними, добрими і вірними друзями людини доставить особливу радість і надзвичайний захват і дітлахам, і дорослим.

Сайт: https://www.bucefal.ks.ua/

Адреса: м.Олешки (Цюрупинськ) вул.Сосновая 5 (їхати - центральний ринок м.Херсон 1 платформа автобус Херсон-Хуторище зуп. Хлібозавод)

Час роботи клубу: з 9-00 до 17-00 по попередньому запису.

7. Олешківські піски

Що малює ваша уява, коли мова йде про пустелю? Напевно, Африку з Калахарі і

Сахарою, або Азію і Каракуми, або навіть Північну Америку з Мохаве, але аж ніяк не Україну!

Однак, всього за 30 кілометрів від Херсону, на площі більше, ніж 16000 гектарів, розкинулися Олешківські піски - справжня українська пустеля. Це найбільший піщаний масив у Європі, що досягає в діаметрі більше 15 кілометрів.

Хоча за кліматом Олешківські піски можна швидше віднести до сухих степів, ніж до пустель, тут, як і в справжній пустелі, вдень нещадно палить сонце, розжарюючи поверхню до 70о С, а вночі не обійтися без теплого одягу. Різниця денної і нічної температур може скласти до сорока градусів. Крім того, тут бувають піщані бурі, коли не видно ані неба, ані землі.

Фото. Олекса Гайворонський

 • Як дістатися в Олешківські піски

8. Зелені хутори Таврії

Комплекс «Зелені Хутори Таврії» запрошує своїх гостей в захоплюючу подорож Україною в мініатюрі. 45 хуторів-островів, розташованих в незайманій Таврійській лісостеповій зоні на площі понад 100 га, представляють історію і культуру цієї частини країни.

Тут можна познайомитися з українськими народними ремеслами, взяти участь в різноманітних майстер-класах, придбати автентичні сувеніри, а також стрибнути на тарзанці, спробувати сили в скелелазінні і весело провести час в мотузковому парку. Діти будуть в захваті!

Сайт: http://hutora.com.ua/ru

Час роботи: ПТ, СБ, НД з 08:00 до 17:00

 

 • Як дістатися в "Зелені хутори Таврії"

Природні пам'ятки Херсонської та Миколаївської області
В регіоні поширений туризм

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.