№1

Чорнобильська катастрофа настільки глобальна, що їй присвоїли 7-й рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES).

№2

Місто Чорнобиль у другій половині ХVIII століття було одним з головних центрів хасидизму, не поступаючись Умані за своєю значущістю. В кінці XIX століття населення міста становило понад 10 тисяч осіб, з яких дві третини були євреями. У місті було близько 10 синагог.

№3

Потужний витік радіації "пофарбував" ліс поблизу Чорнобильської АЕС в яскраво-рудий колір. З того часу він називається "Рудий ліс".

№4

50 мільйонів кюрі – такий загальний викид радіоактивних матеріалів. Ця сума дорівнює наслідкам вибухів 500 атомних бомб, які в 1945 році скинули американці на Хіросіму.

№5

Популяція і різноманітність видів в Зоні відчуження може конкурувати з найвідомішими заповідниками та національними парками світу.

№6

Про Чорнобиль вже зняли чимало фільмів. У 2019 році також вийшов міні-серіал «Чорнобиль» від творців «Гри Престолів».

№7

Культова група Pink Floyd презентувала у 2014 році кліп на композицію "Marooned", знятий у місті-привиді Прип'яті.

№8

У Чорнобиль неможливо було потрапити без офіційного супроводу. В радіусі 30 км, 10 км і на вході у місто-привид стоять військові. Ваше ім'я та паспорт повинні бути надані в спеціальну установу за 7-10 днів до передбачуваного відвідування, а потім військові будуть перевіряти вас на кожному пункті.

№9

На території Чорнобиля після 8 вечора діє комендантська година.

№10

У Чорнобилі знаходиться секретна радіолокаційна Дуга-2. Ця величезна конструкція направляла свої антени в бік США, вистежуючи літаки і ракети, що наближаються.

№11

Повний розпад останнього радіоактивного елемента на забруднених територіях (плутонію-239) до стану природного матеріалу відбудеться в 26486 році (через 24500 років після аварії).

№12

Чорнобильська Зона відчуження стала образом у сюжетах книг та комп'ютерних ігор: «Counter-Strike: Global Offensive (de_cache)», «S.T.A.L.K.E.R.», «Call of Duty 4: Modern Warfare».

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.