Міні-серіал «Чорнобиль» сколихнув світ: мільйони людей з різних країн подивилися кінороботу про найстрашнішу техногенну катастрофу. Хтось захоплюється грою акторів, хтось критикує творців за неповне відображення фактів, але безумовно одне: тема Чорнобильської аварії піднялася на пік обговорення.

Звичайно, дивитися серіал «Чорнобиль» та знайомитися з містом особисто - це процеси, які приносять різні враження. Якщо ви з тих, хто давно хоче потрапити на екскурсію в Зону відчуження, – читайте далі. Є кілька способів, як потрапити до Чорнобиля.

 

ТЕРИТОРІЯ ЗОНИ ВІДЧУЖЕННЯ

Для початку вивчимо «матчастину». Зона відчуження ЧАЕС – це забруднена після аварії територія, закрита для вільного доступу. Зона відчуження ділиться на три території: Особливу зону (проммайданчик ЧАЕС), а також 10-кілометрову і 30-кілометрову зони. Саме в рамках цих територій і розташовані міста Чорнобиль та Прип'ять, а також інші населені пункти.

Багато хто не знає, в чому різниця між Чорнобилем і Прип'яттю. Прип'ять – це місто-супутник Чорнобильської АЕС, розташоване приблизно в 3 кілометрах від станції. Однак, на момент відкриття станції Прип'ять ще не побудували. Тому АЕС назвали на честь найближчого великого міста – Чорнобиля, яке знаходиться приблизно в 10 кілометрах від станції. Так назва міста увійшло в історію як символ трагедії.

Зараз у Чорнобилі живе понад 1000 людей – це співробітники (вахтовики) установ і підприємств Зони, а також самосели. Місто Прип'ять – повністю покинуте.

 

ЯК ПОТРАПИТИ ДО ЧОРНОБИЛЯ?

Легальний і безпечний спосіб потрапити до Чорнобиля – скористатися послугами професійних турагентств. Фахівці допоможуть отримати допуск в Зону відчуження. Вам може здатися, що це буде шаблонна екскурсія з водінням за руку. Як би не так! Саме законна екскурсія до Чорнобиля дозволить подивитися найцікавіші об'єкти Зони без ризику для вашого здоров'я. Легальні туристи з легкістю потраплять до Чорнобиля і Прип'яті, побачать радіолокаційну станцію і АЕС.

Зазвичай маршрут на екскурсію в Зону відчуження стартує з Києва. Тому, якщо вам спочатку потрібно дістатися до столиці України – професіонали організують поїздку.

ЧИ МОЖНА ПОТРАПИТИ ДО ЧОРНОБИЛЯ САМОСТІЙНО?

Поїздка в Чорнобиль самостійно – процес реальний, хоч і трудомісткий. Він складається з двох завдань, які лягають на плечі туриста: як дістатися до Чорнобиля і як отримати перепустку в Зону відчуження. Почнемо з самої поїздки.

Шлях до Чорнобиля почнеться з Києва, їхати найзручніше на автомобілі. Відстань між Києвом і Чорнобилем по дорозі – близько 150 кілометрів. Їхати потрібно через Вишгород, Димер – в Іванків. Там звертаємо у бік Чорнобиля, все за вказівником. Далі дорога буде безпосередньо вести вас в Зону. Під'їжджайте до першого КПП «Дитятки», тут постане питання про наявність пропуску.

Безкоштовно і легально отримати допуск в Чорнобильську Зону можна 26 квітня і 9 травня. Щороку керівництво дозволяє в'їхати в Зону на так звані поминальні дні. Для того, щоб колишні жителі і їх сім'ї могли з'їздити на могили родичів.

Також, дістатися до Зони можна на електричках зі Славутича, але це менш популярний варіант. Його іноді використовують фотографи, щоб познімати місцеві ландшафти прямо з вікна вагона, не виходячи з електрички. Тобто, повноцінної екскурсією в Чорнобиль це не назвеш.

 

НЕЛЕГАЛЬНИЙ ПОХІД В ЗОНУ ВІДЧУЖЕННЯ. ЯКІ НАСЛІДКИ?

Чи можна в'їхати в Зону відчуження нелегально? Можна, але складно і незручно. Територія посилено охороняється правоохоронцями та прикордонниками. Патрулі регулярно оглядають Зону, а також влаштовують засідки. Це пов'язано в першу чергу з мародерами, які вивозять радіоактивний метал для продажу.

Потрапити до Чорнобиля нелегально, фактично неможливо. Місто населене співробітниками підприємств і установ Зони. Незаконні туристи можуть розраховувати хіба що на прогулянку по повністю покинутій Прип'яті і іншим населеним пунктам.

Однак, потрібно розуміти, що за такі дії передбачена відповідальність перед законом, а також перед самим собою, – такі поїздки можуть бути небезпечними для здоров'я.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРИ ВІДВІДУВАННІ ЧОРНОБИЛЯ І ПРИП'ЯТІ

Підведемо підсумки. Сподіваємося, ви обрали для себе легальний і безпечний спосіб відвідування Зони. І так, вам знадобиться паспорт, а також пропуск. Всі відвідувачі 30-кілометрової зони повинні оформити документи на в'їзд. На виїзді групи проходять радіометричний контроль.

З усіма дозвільними документами вам допоможе професійний гід, який також проведе безпечну екскурсію найцікавішими місцями Зони – ціни на тури Чорнобиль можна подивитися тут.

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.