МОГИЛЬНИК ТЕХНІКИ ЧОРНОБИЛЯ

Свій останній притулок на землі знаходять не тільки люди і тварини. Безпорадним тоннам металу, який відслужив людині, теж знаходять пристановище. В Україні є особливе місце, – могильник техніки в Чорнобилі, у якого своя болюча історія. Побачити трагічну пам'ятку можна в Зоні відчуження – туристам, які приїхали в місто Прип'ять і інші покинуті місця.

При ліквідації аварії на ЧАЕС використовувалося багато різної техніки. Рятувальні роботи проводилися під впливом сильного радіоактивного випромінювання. Після цього техніка ставала зараженою, тому її більше не могли експлуатувати. Останній шлях «металевих монстрів» було визначено: їх відправляли на могильник.

 

 

СЕЛО БУРЯКІВКА

Село Буряківка розташоване в околиці Чорнобиля і в 12 кілометрах від Чорнобильської АЕС. Зараз село повністю покинуте, а до аварії на АЕС там жили 226 осіб. Їх переселили в інші села та міста Київської області. У 1999 році село офіційно зняли з обліку населених пунктів.

Саме в Буряківці проживав свої останні роки, помер і був похований родич Тараса Шевченка – Варфоломій Шевченко. Чоловіки були троюрідними братами. Звичайно, це цікавий факт, але популярність селу приніс не він.

 

 

ПЗРВ «Буряківка» (пункт захоронення радіоактивних відходів) – останнє кладовище техніки, яке залишилося після ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Що являє собою ця територія поховань? Це грунт, будівельні конструкції і техніка, розраховані на 300 років використання.

Відстійник «Буряківка» – це велике поле, огороджене парканом. Там розміщується приблизно 30 траншей з закопаними радіоактивними матеріалами. Там же розташований майданчик з «брудною» технікою, яка брала участь при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Зараз тільки в «Буряківц»і збереглося небагато відносно цілих екземплярів використовуваної під час ліквідації техніки. Однак, потрапити цей в пункт поховання складніше, ніж свого часу в «Розсоху».

РОЗСОХА – КЛАДОВИЩЕ РАДІОАКТИВНИХ МАШИН В ЧОРНОБИЛІ

Раніше існувало ще одне кладовище «чорнобильського» неліквіду – «Розсоха» розташоване в районі однойменного села. Могильник встигли відвідати багато шанувальників постапокаліпсису. «Розсоха» була вкрай цікава для сталкерів. Там знаходилася величезна кількість автобусів, мотоциклів, бронетранспортерів, вантажівок та іншої спецтехніки, а також – вертольоти, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. В цілому в «Розсосі» розміщувалося техніки на загальну вартість – 48 мільйонів доларів.

У 2006 році стартував процес ліквідації відстійника. Техніку дезактивували, розпилювали і вивозили на переплавку та утилізацію. В кінці 2012 року «Розсоха» офіційно була ліквідована. На даний момент техніка на території кладовища в «Розсосі» збереглася лише у вигляді нечисленного металобрухту, який залишився.

 

ЧИ МОЖНА ПОБАЧИТИ МОГИЛЬНИКИ ЧОРНОБИЛЯ В 2019 РОЦІ?

На даний момент на чорнобильських могильниках практично немає на що дивитися. Частину техніки і її уламків, що залишилися, майже розібрали мародери. Той мінімум «залізної пам'яті» про трагедію, який уцілів, нещадно ріжуть мисливці за металом, які цілком легально працюють там.

Тому навряд чи могильники вже можна назвати яскравою пам'яткою Зони відчуження. Однак враження від відвідування могильника все ще розбурхують емоції туристів, що приїжджають до Чорнобиля і Прип'яті.

Цей веб-сайт використовує cookie-файли, щоб надати Вам зручніший серфінг на ньому. Продовживши використання сайту Ви даєте згоду на збір і обробку Ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності.